021 284 280 82 shop@olka.ir

طراحان معروف دنیا، خبر از بازگشت سبک قدیمی طراحی دکوراسیون می‌دهند. سال گذشته ، فعالان حوزه طراحی دکوراسیون پیش بینی می کردند که سبک طراحی سنتی و قدیمی در سال ۲۰۱۹ رو به افزایش خواهد بود و به نظر می‌رسد این روند قدرت ماندگاری جدی دارد.

نه تنها طراحان برجسته‌ای مانند امیلی هندرسون و دن مازارینی از  BHDM Design که به دکوراسیون به سبک‌های بدون دوره زمانی مشهور هستند بلکه طراحان مدرنی مانند جویس داونینگ از JDP Interiors و استفانی اشتاین هم بازگشت به طراحی سنتی را پذیرفته اند.

امیلی هنل طراح برجسته دکوراسیون

امیلی هنل طراح برجسته دکوراسیون

در بررسی اینکه چرا گرایش به طراحی سنتی در سال ۲۰۱۹ ایجاد شده می‌توان به نظرات طراح نخبه دکوراتیو لوری هنل (Lori Henle) که متخصص در سبک سنتی است، متوسل شد. هنل در مورد افزایش محبوبیت اخیر این سبک توضیح می‌دهد: «مردم به دلیل زیبایی، راحتی و حس بی زمانی به طراحی سنتی کشیده شده اند.» او می گوید: «حتی از نظر اقتصادی مردم از طراحی خارج از مد و ترند روز بیشتر استقبال می‌کنند چون برخلاف جریان‌های مد روز مدت بیشتری طول می‌کشد که از آن خسته شوند.» 

اما چگونه می توان سبک طراحی قدیمی را در طراحی دکوراسیون امروزی پیاده کرد؟ طراحان نکات تخصصی مهمی را برای ایجاد طراحی دکورهای سنتی در سال ۲۰۱۹، به همراه رایج ترین اشتباهاتی که ممکن است هنگام تزئین به سبک قدیمی ایجاد شود، شرح داده‌اند.

این سبک از طراحی با الهام از دکوراسیون اروپایی قرن ۱۸ و ۱۹، انجام می‌شود و به گفته هنل: «مبلمان منعکس کننده عناصر طراحی تاریخی است و از مواد و رنگ های طبیعی استفاده می کند. عناصر معماری سنگین و مرتب ، کمدها و کابینت‌های بزرگ ، درب های پنل‌دار و شومینه های بزرگ نشانه های اصلی طراحی سنتی هستند.”

میز جلومبلی چهار کشو پایه خراطی

پیشنهاد الکا: میز چوبی جلومبلی چهار کشو پایه خراطی

با این حال ، حتی اگر فضای شما فاقد این جزئیات معماری باشد، شما هنوز هم می توانید به این سبک سنتی دست ‍پیدا کنید. این طراح دکوراسیون می گوید: “این سبک طراحی سنتی تحت تاثیر ایده‌های مدرن خاصیتی از گرمی و سهولت دارد و با لایه هایی از بافت چوب و رنگ طبیعی و با پرداخت رنگ و روغن در هم می‌آمیزد و به شیوه جسورانه‌ای نو و مدرن می‌شود. هنل توضیح می دهد که چگونه می توان بدون نوسازی معماری جلوه‌ای از این سبک را در ظاهر دکوراسیون منزل ایجاد کرد.

هنل توصیه می کند: «برای استفاده مدرن از طراحی سنتی که نیازی به تغییرات معماری در فضای ساختمان نداشته باشد می‌توانید از یک پایه رنگ خنثی در مبلمان شروع کنید و لایه هایی از بافت و پس زمینه‌های رنگارنگ را در آن جای دهید، قطعات بزرگ و جسورانه ای از اشیا را اضافه کنید تا بر خلاف قطعات کوچکتر، که می توانند فضا را شلوغ و آشفته کنند، سنگینی و آرامش را به همراه بیاورند.»

استفاده از رنگ پایه خنثی در مبلمان

استفاده از رنگ پایه خنثی در مبلمان

 

اتاق نشیمنی که در بالا مشاهده شده است ، توصیه‌های هنل را کاملاً نشان می دهد. در این فضا ، تم رنگ بژ به عنوان پایه خنثی عمل می‌کند که از طریق یک پتو گره دار و یک بالش با بافت خز کرکی، تنوعی از لایه‌های بافت را ایجاد کرده است. بالش‌های مخملی سبز و بنفش، رنگ و لعابی را به طراحی می‌دهند و عمق دیگری از تاروپود را به اتاق می‌بخشند.

میز کنسول طرح بار

پیشنهاد الکا: میز کنسول طرح بار

هنل توضیح می دهد که انتخاب مبلمان ساده که براق و متفکرانه باشند، پایه و اساس طراحی شما را برای یک اتاق با دکوراسیون خاص فراهم می کند. وی پیشنهاد می کند: « ایده‌های خاص و شخصی‌سازی شده را در هنگام طراحی دکور بکار بگیرید. مثلا لوازم جانبی هنری مدرن و سایز بزرگ که در تم رنگ مشابه هستند را به قفسه کتاب یا کابینت چوبی اضافه کنید، این ترکیب با پس زمینه‌ای از رنگ‌های سفید و برنجی ترکیبی جسورانه را به نمایش می‌گذارد. تابلوها، اشیا یا قطعه‌های هنری در کنار آن و روی دیوار به نمایش بگذارید تا یک نقطه کانونی غیرمنتظره ایجاد شود.»

 

کابینت چوبی طرح قدیمی

کابینت چوبی طرح قدیمی در دکوراسیون سنتی

 

لوری هنل توصیه می کند از انتخاب قطعات مبلمان که یک ست هماهنگ با پارچه یکسان دارند، خودداری کنید، چون در این صورت اتاق احساس صافی بی‌روح و عدم عمق ناشی از چوب، رنگ و بافت طبیعی خواهد داشت.

«برای جلوگیری از تطابق و همسانی کسل‌کننده در یک اتاق، از ترکیب قطعات مبلمان دارای جنس چوب و بافت پارچه متنوع استفاده کنید. با افزودن بافت و جنس مبلمان متفاوت لایه‌های از عمق ایجاد کنید. هدف این است که اتاقی ایجاد کنید تا از نظر ظاهری از سبک منحصر به فردی برخوردار باشد و احساسی از هیجان و تازگی را القا کند.»

ترکیب متفاوت از جنس چوب و طرح گل درشت

ترکیب متفاوت از جنس چوب و طرح گل درشت

 

 

بر اساس گفته‌های این طراح دکوراسیون صاحب سبک، برای اینکه یک طراحی دکور سنتی مطابق سلیقه سال ۲۰۱۹ تازه و مدرن شود، پالت رنگ و تصویر پس زمینه کاغذ دیواری را از رنگ‌ها و طرح‌های گل درشت و برجسته انتخاب کنید، از مخلوط کردن مواد و قطعات متفاوت چوب و اشیا نترسید و الگوی شخصی و جسورانه خود را به نمایش بگذارید. 

میز جلو مبلی گرد چوب گردو

پیشنهاد الکا: میز جلو مبلی گرد چوب گردو

 

منبع: سایت مای دومین

 

برای سفارش محصول مورد نظر خود، روی دکمه زیر کلیک کنید

بازدید و سفارش محصولات چوبی در فروشگاه اُلکا