021 284 280 82 shop@olka.ir

با در نظر داشتن این نکات اساسی در طراحی دکوراسیون برای زیبا کردن آشپزخانه‌های کوچک می‌توان ثابت کرد که اندازه فضایی که در اختیار دارید در زیبایی، راحتی و شیک بودن اهمیتی ندارد.

سبک طراحی دکوراسیون هیچ مرزی ندارد. چادری در یک ساحل دوردست، انباری صنعتی خارج از شهر یا آشپزخانه کوچکی در آپارتمان یک شهر بزرگ، قابلیت زیادی برای طراحی دکور خلاقانه و زیبا دارد و همیشه این فرصت وجود دارد که بتوانید احساس شخصی خود را از سبک و سیاق دکوراسیون در یک فضای حتی محدود اعمال کنید. شاید دوست نداشته باشید که فاصله بسیار کمی بین درب یخچال شما و کابینت های روبروی آن وجود داشته باشد، اما با کمی استفاده متفکرانه از رنگ، الگوی چیدمان و تنوع مواد می‌توانید حتی باریک‌ترین آشپزخانه را گالری زیبایی که از نگاه کردن به آن لذت می‌برید تبدیل کنید.

در سایت های مطرح طراحی دکوراسیون دنیا، الگوها و روش‌های مختلفی برای چیدمان و تزیین فضاهای کوچک مطرح شده است. در ادامه به برخی از موارد منتخب آنها که در طراحی یک آشپزخانه کوچک و زیبا کاربرد دارند اشاره می‌کنیم.

قفسه‌های باز را امتحان کنید

این آشپزخانه باریک مانند بسیاری از آشپزخانه های آپارتمانی اجاره ای که قبلاً دیده‌ایم طراحی شده و فضای کمی دارد. قفسه‌های چوبی باز که برای قفسه‌بندی اشیا و مواد خوراکی کاربرد دارند، فضا را به طرز چشمگیری باز می‌کنند و حس آزادی بیشتری القا می‌کنند. پوسترهای رنگی و آویزهای دیوار هم می‌تواند با هنرمندی شخصیت خاصی از طراحی را به بیننده نشان بدهد.

قفسه باز در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

قفسه باز در دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

طراحی مینیمال را بکار بگیرید

در این آشپزخانه مدرن سفید روشن، طراح از خطوط تمیز، سبک و یک ظاهر طراحی شده ساده و حداقلی (مینیمالیستی) برای ایجاد یک احساس مطبوع و جادار استفاده کرده‌است. در فقدان کابینت‌های زیاد که بتوان کنار آن صندلی‌ و نیمکت گذاشت، طراح یک میز به آشپزخانه اضافه کرده که می توان برای کارهای آشپزی هم از آن استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون مینیمال

طراحی دکوراسیون مینیمال

از طراحی مدرن و خلاق برای کابینت استفاده کنید

وقتی به راحتی فضای کافی برای چرخاندن درب کابینت در این آشپزخانه کوچک وجود ندارد، طراح آن کار زیبایی را با استفاده از کابینت‌های مدرن که درب رو به بالا دارند انجام داده است. رنگ سفید حس تمیزی و روشنی را در این فضا کامل کرده است.

طراحی دکور خلاقانه برای فضای کوچک

طراحی دکور خلاقانه برای فضای کوچک

ترکیبی از مواد لوکس و اشیا مجلل 

این آشپزخانه ممکن است کوچک و نقلی باشد، اما مواد لوکسی مانند میزهای سنگ مرمر سیاه و اجاق گاز رومیزی با شیشه مشکی و فر گاز زیر آن، جلوه زیبا و مجللی به فضا بخشیده است. در فضاهای باریک مانند این، الگوی طرح‌های شلوغ یا رنگارنگ می تواند طاقت فرسا باشد، بنابراین طراح تصمیم گرفته از کابینت رنگ روشن و فقط کمی رنگ طوسی دیوار برای تعادل رنگی چشم‌انداز استفاده کند.

دکوراسیون شیک و لوکس

دکوراسیون شیک و لوکس

متفکرانه تزئین کنید

نمادهای زیبایی در این آشپزخانه کوچک حائز اهمیت هستند: قفسه‌های چوبی ساده و باز، یک کمد کشودار ساده، میز ناهارخوری چوبی، کابینت رنگ روشن، خلوتی طاقچه پنجره و کفپوش‌های کاشی سیاه و سفید کلاسیک. این یک نمونه کامل از چگونگی رویایی بودن فضای کوچک با در نظر گرفتن جزئیاتی مثل همرنگی برخی اشیا و ظروف و قاب‌های روی دیوار با رنگ صندلی و میز است. کمی رنگ سبز گیاهان زنده هم فضا را دلپذیرتر کرده است.

زیبایی و سادگی طبیعی میز چوبی

زیبایی و سادگی طبیعی میز چوبی

سفید انتخاب کنید

اهمیت رنگ در فضاهای کوچک موضوعی است که به راحتی حس می‌شود. دیوارها و کابینت‌های سفید تمیز تقریبا همیشه گزینه ای خوب برای ایجاد نمای خلوت در آشپزخانه‌های کوچک هستند. مجموعه‌ای زیبا از تخته‌های برش در این آشپزخانه و میوه‌های تازه و رنگی، کمی سبک شخصی را به ظاهر ساده فضا می‌بخشند.

پیشنهاد الکا: صندلی مدیا

پیشنهاد الکا: صندلی مدیا

با رنگ بازی کنید

رنگ سفید در زمینه خوب عمل می‌کند ولی تلفیق آن با رنگ‌های طبیعت مثل قهوه‌ای از جنس چوب و سبز بازی مفرحی در طراحی دکور آشپزخانه انجام می‌دهند. با استفاده از این قفسه‌های شناور با رنگ طبیعی چوب، حس عمیق طراوت جنگلی را به همراه خود به فضا می‌آورد.

رنگ طبیعی چوب در طراحی دکوراسیون

رنگ طبیعی چوب در طراحی دکوراسیون

 

اصالت را‌ با صنایع دستی و فرش و گلیم اضافه کنید

لایه‌های روی هم از قفسه‌ها که فضای بالای پیشخوان های مرمر سفید  را پر کرده است، محل مناسبی برای چیدن اشیایی از صنایع دستی با رنگ های گرم و درخشان است. فرش و گلیم هایی که طرح محلی دارند و با القای اصالت سنت منطقه ای در ترکیب نمای این آشپزخانه فضا را دوست‌داشتنی و به طرز چشمگیری بی نظیر کرده است. فضایی که دوست دارید در آن آشپزی کنید و لحظه‌‌های خاطره‌انگیز داشته باشید.

پیشنهاد الکا نیمکت چهار پایه گردو

پیشنهاد الکا نیمکت چهار پایه گردو

با فرش و گلیم و صنایع دستی به فضا اصالت ببخشید

با فرش و گلیم و صنایع دستی به فضا اصالت ببخشید

نیمکت چوبی سفارشی متناسب با فضا

نیمکت چوبی سفارشی متناسب با فضا

آینه اضافه کنید

این فضای رمانتیک، با سفیدی و سرخی به بیننده حس زنده بودن القا می‌کند. کابینت‌های مرمر سفید، فرش طرح سنتی ارغوانی، گل‌های شکوفه‌ای و جزئیات دیگر وقتی با آیینه کنار دیوار تلفیق شده، زیبایی و سبک شخصی خاص خود را در القای فضای بزرگتر دو چندان به رخ می‌کشد.

جلوه فرش قرمز در آشپزخانه کوچک

جلوه فرش قرمز در آشپزخانه کوچک

نیمکت میز ناهارخوری چوب گردو

پیشنهاد الکا: نیمکت میز ناهارخوری چوب گردو

 

منبع: سایت مای دومین

 

برای سفارش محصول مورد نظر خود، روی دکمه زیر کلیک کنید

بازدید و سفارش محصولات چوبی در فروشگاه اُلکا